Co oznaczają kolory szlaków?

W pobliżu Green Mountain Hotel 5* znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych. Najpopularniejsze z nich to: Żółty — prowadzący do Schroniska nad Łomniczką i czarny, który pozwoli nam dojść na Sowią Przełęcz. Co ciekawe z obu punktów można kontynuować wędrówkę, wchodząc na szlaki oznaczone czerwonym kolorem i przejść nimi aż na Śnieżkę! Jak to możliwe?

Jak interpretować kolory ścieżek?

Górskie szlaki w Polsce mają standardowe oznaczenia, co mówi nam, że w każdym paśmie ścieżki będą oznaczone tym samym kolorem ze względu na długość szlaku, jego wagę czy widoki, jakie zapewni nam taka wędrówka.

Bardzo wiele osób uważa, że szlak czarny jest najtrudniejszy, a zielony najłatwiejszy. Jednak nie musi tak być! Najważniejszym jest szlak czerwony, który jest główną trasą i prowadzi przez najbardziej widowiskowe i najciekawsze miejsca.

Z kolei szlak niebieski jest tym długim, który najczęściej pozwala przejść dookoła lub musimy nadrobić drogi, aby wędrować prostą i w miarę wygodną ścieżką. Do krótkich szlaków zaliczmy: zielony, żółty i czarny — który jest jednocześnie szlakiem dojściowym, czyli pozwalającym na najkrótsze przejście po danej trasie.

Szlaki w Karkonoszach — co warto o nich wiedzieć?

W Karkonoszach jest wiele tras, które zaprowadzą nas do malowniczo położonych schronisk, punktów widokowych, czy po prostu pozwolą nam zdobyć Śnieżkę. Najpopularniejsze trasy, które zlokalizowane są w pobliżu naszego hotelu to: szlak Żółty i szlak czarny. Trasa oznaczona kolorem Żółtym to leśna ścieżka, która biegnie przy korycie Łomniczki do Schroniska nad Łomniczką. Jest to jeden z przyjemniejszych szlaków, który pozwala na spokojne przejście spacerem. Natomiast trasa czarna w tym wypadku, jest nie tylko najkrótszym podejściem, ale i jedną z trudniejszych tras, szczególnie w okolicy Sowiej Doliny. Warto ją wybrać tylko wtedy, gdy mamy pewność, że pogoda będzie nam sprzyjać.