Najpiękniejszy zachód słońca tuż tuż …

ponieważ tylko kilka kroków dzieli nasz hotel od szlaku na najpiękniejszy zachod słońca w Karkonoszach. Udaj się na spacer i spędź romantyczne chwile!

Skalny Stół to szczyt górujący nad Green Mountain, 1281 m n. p. m., najwyższy szczyt Kowarskiego Grzbietu. Z hotelu kierujemy się na czarny szlak, małym skrótem przez niewielki strumyk Płomnica. Po kilku minutach powita nas odpowiednia trasa. Podejście nie należy do najprostszych, ale widoki jakie zaskoczą nas na szczycie wynagrodzą nam wysiłek.

Przewyższenia jakie trzeba pokonać to 606 m, trasa ma długość 4,2 km i możemy ją przebyć w 2h jeśli bardzo szybko chcemy dotrzeć na szczyt. My jednak proponujemy iść własnym tempem i cieszyć się okolicą, wtedy dojście na Skalny Stół zajmie nam trochę więcej niż 2,5 godziny. Podczas całej trasy prowadzi nas rzeka Płomnica, którą kilkakrotnie przekraczamy lub idziemy wzdłuż niej. W połowie trasy powita nas kaskada Joanna. Kawałek dalej w punkcie „Sowia Dolina” możemy odpocząć i złapać oddech. Przed końcem trasy, gdy dotrzemy na Sowią Przełęcz zmieniamy szlak na niebieski i od celu będzie dzielł nas już tylko kilometr. Jeśli chcemy zobaczyć ten spektakularny zachód słońca, wybierzmy się na tą wycieczkę już po południu.

Z punktu widokowego jak na dłoni rozpościera się nam widok na Karkonosze ze Śnieżką na pierwszym planie, ale widok sięga dalej na Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Wspaniałe miejsce na romantyczną randkę lub na chwile kontemplacji w samotności. Polecamy to miejsce, ponieważ często do niego wracamy.