Praga to wspaniałe miasto, pełne wyjątkowych zabytków, pięknych widoków i tajemniczej aury. Jeśli planujecie pobyt w Karpaczu macie możliwość zanurzyć się w praskiej atmosferze, wybierając się na jednodniową wycieczkę wprost z Green Mountain Hotel 5*.

Autokar odbierze Państwa z umówionego punktu zbiórki. Z Karpacza wyruszymy o godzinie 9:00 w kierunku Jakuszyc na granicę z Czechami. Droga do Pragi zajmuje około 3 godzin. Podczas przejazdu przewodnik praski przedstawi plan zwiedzania i umili czas ciekawostkami i historyjkami o mijanych po drodze atrakcjach.

Program zwiedzania jest bardzo bogaty, więc wygodne obuwie jest bardzo ważne. Każdy uczestnik otrzymuje zestaw tourguide do łatwiejszej komunikacji.

Zwiedzanie zaczyniemy od Hradczan - czyli królewskiej dzielnicy Pragi i Zamku Królewskiego. Gdy staniamy na placu tuż nad nami górować będą wieże Katedry Św. Witta, w której podziwiać będziemy także wnętrza z niesamowitymi witrażami. W kolejnym etapie naszej wycieczki przemieścimy się do ogrodów z niesamowitym widokiem na panoramę Pragi – to miasto tysiąca wież i w tym miejscu jest to doskonale widoczne.

Po drodze przechodzimy przez ogrody Wallensteina z widokiem na zamek i katedrę. Jest to urocza oaza w samym centrum miasta, gdzie warto zaczerpnąć oddech i zrobić kilka pięknych zdjęć.  Następnym punktem jest oczywiście Most Karola. Ta niesamowita kamienna konstrukcja spinająca dwa brzegi Wełtawy, ozdobiona jest trzydziestoma sakralnymi rzeźbami. Sam most jest duszą Pragi - zawsze pełen turystów, gwarny i tajemniczy. Usłyszymy tu tragiczną historię o zazdrosnym mężu, lojalnym spowiedniku i psie, który przyniesie nam szczęście.  Na Starym Mieście czeka na nas Orloj, najsłynniejszy czeski zegar umieszczony na Ratuszu. Pokazuje cztery rodzaje czasu, a co godzinę figury zegara odegrają dla nas wyjątkowy spektakl.

Ale nie tylko historią Praga stoi. Miasto tętni życiem. Na każdym kroku spotkamy tu ulicznych muzyków, artystów malarzy, rękodzielników i mnóstwo pamiątkowych straganów. Znajdziemy po drodze urocze małe sklepiki i wyjątkowe restauracje. Kierując się w stronę brzegu Wełtawy przejdziemy najbardziej ekskluzywną ulicą handlową Europy gdzie zerkniemy przez witrynę sklepów Crtier, Prada, Dior, Chanel i innych światowych marek.

Na Rynku będziemy mieli ok 2 godzin wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na posiłek lub samodzielne odkrywanie praskich zakątków.  Co zjeść w Pradze? Najsłynniejszym czeskim daniem są oczywiście knedliki z gulaszem oraz ser smażony podawany z tatarskim sosem, do picia polecamy czeskie piwo i bezalkoholowy napój Kofola. Restauracje oferują szeroki wachlarz dań z różnych miejsc świata, im dalej odejdziemy od Rynku tym łatwiej będzie znaleźć nam wolny stolik i ceny będą niższe.

Powrót do Karpacza zaplanowany jest na godzinę 18:00, w hotelu powinniśmy być około 21:00.

Wycieczkę do Pragi mogą Państwo zamówić już przy składaniu rezerwacji mailowo lub telefonicznie: 75 612 60 44, rezerwacja.online@greem-mountain.pl

Chęć uczestnictwa w wycieczce mogą Państwo zgłosić także na miejscu, w Punkcie Informacji Turystycznej przy recepcji Green Mountain Hotel 5*.

Złota Praga czeka na turystów z Karpacza!